EEU-FR1E151
- 型號描述:
150 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEU-FR1E151
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 交期:
- 7-10工作天
- 原廠包裝量:
- 200
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:200
- Capacitance
- 150 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Ripple Current @ Low Frequency
- 318.5 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 455 mA @ 100 kHz
- Impedance
- 130 mOhms
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.500" (12.70mm)