首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FR1C471
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FR1C471
型號描述:
470 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 16VDC 470uF 8x11mm LS3.5mm
型號:
EEU-FR1C471
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
6000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
712.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
950 mA @ 100 kHz
Impedance
56 mOhms
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)