首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FR1C152B
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FR1C152B
型號描述:
1500 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FR1C152B
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:100 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Capacitance
1500 µF
Voltage - Rated
16 V
Impedance
20 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.744 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.18 A @ 100 kHz