EEU-FR1C102LJ
型號描述:
1000 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FR1C102LJ
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:100 倍增量:1
Capacitance
1000 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
9000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.17 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.56 A @ 100 kHz
Impedance
30 mOhms
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)