首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FR1C101
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FR1C101
型號描述:
100 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FR1C101
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2052
起訂量:2052 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
16 V
Impedance
300 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
196 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
280 mA @ 100 kHz