EEU-FR1A182B
型號描述:
1800 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FR1A182B
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
1800 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
1.744 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.18 A @ 100 kHz
Impedance
20 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)