首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FM1V331L
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FM1V331L
型號描述:
330 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FM1V331L
原廠包裝量:
1
起訂量:261 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)
Capacitance
330 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
30 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.092 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.56 A @ 100 kHz