首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FM1E331L
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FM1E331L
型號描述:
330 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FM1E331L
原廠包裝量:
1
起訂量:265 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Capacitance
330 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
41 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
868 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.24 A @ 100 kHz