首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FM1E331B
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FM1E331B
型號描述:
330 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FM1E331B
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:239 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Capacitance
330 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
38 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
903 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.29 A @ 100 kHz