首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FM1E331
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FM1E331
型號描述:
330 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FM1E331
原廠包裝量:
200
起訂量:400 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Capacitance
330 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
38 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
903 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.29 A @ 100 kHz