首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FM1E221
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FM1E221
型號描述:
220 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FM1E221
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:400 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Capacitance
220 µF
Voltage - Rated
25 V
Impedance
56 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
665 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
950 mA @ 100 kHz