EEU-FK1E332S
型號描述:
3300 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FK1E332S
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:50 倍增量:1
Capacitance
3300 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
2.112 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.64 A @ 100 kHz
Impedance
25 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)