EEU-FC1V681
- 型號描述:
680 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEU-FC1V681
- 交期:
- 7-12工作天
數量:
- Capacitance
- 680 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 35 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.241 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.655 A @ 100 kHz
- Impedance
- 38 mOhms
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Size / Dimension
- 0.492" Dia (12.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.787" (20.00mm)