首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FC1V681
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FC1V681
型號描述:
680 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FC1V681
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:16 倍增量:1
Capacitance
680 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.241 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.655 A @ 100 kHz
Impedance
38 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)