EEU-FC1V221B
- 型號描述:
220 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEU-FC1V221B
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 3000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.531" (13.50mm)
- Capacitance
- 220 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Impedance
- 90 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 490.8 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 755 mA @ 100 kHz