首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FC1V221
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FC1V221
型號描述:
220 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FC1V221
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:45 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Capacitance
220 µF
Voltage - Rated
35 V
Impedance
90 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
490.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
755 mA @ 100 kHz