首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FC1V101B
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FC1V101B
型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FC1V101B
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:2000 倍增量:1
Capacitance
100 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
360.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
555 mA @ 100 kHz
Impedance
117 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)