首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FC1J471
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FC1J471
型號描述:
470 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 470uF 63V
型號:
EEU-FC1J471
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
63 V
Impedance
59 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.324 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.765 A @ 100 kHz