EEU-FC1J102U
- 型號描述:
1000 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL
- 型號:
- EEU-FC1J102U
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.240" (31.50mm)
- Capacitance
- 1000 µF
- Voltage - Rated
- 63 V
- Impedance
- 43 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 2.003 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.67 A @ 100 kHz