EEU-FC1H221B
- 型號描述:
220 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEU-FC1H221B
- 品牌:
- Panasonic Industry
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- 幣別 (NTD)稅前單價/PCS
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 220 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 50 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 3000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 669.5 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.03 A @ 100 kHz
- Impedance
- 90 mOhms
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.866" (22.00mm)