EEU-FC1H221
- 型號描述:
220 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEU-FC1H221
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 467
- Capacitance
- 220 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 50 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 3000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Ripple Current @ Low Frequency
- 669.5 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.03 A @ 100 kHz
- Impedance
- 90 mOhms
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.787" (20.00mm)