首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FC1H221
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FC1H221
型號描述:
220 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FC1H221
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:145 倍增量:1
Capacitance
220 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
669.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.03 A @ 100 kHz
Impedance
90 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.787" (20.00mm)