EEU-FC1E390
- 型號描述:
39 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
- 型號:
- EEU-FC1E390
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 交期:
- 7-10工作天
- 原廠包裝量:
- 200
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Lead Spacing
- 0.079" (2.00mm)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.472" (12.00mm)
- Capacitance
- 39 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Impedance
- 800 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 113.8 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 175 mA @ 100 kHz