EEU-FC1E332S
型號描述:
3300 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FC1E332S
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:10 倍增量:1
Capacitance
3300 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
2.329 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.74 A @ 100 kHz
Impedance
20 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)
0.984" (25.00mm)