首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FC1E332S
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FC1E332S
型號描述:
3300 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FC1E332S
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:25 倍增量:1
Capacitance
3300 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
2.329 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.74 A @ 100 kHz
Impedance
20 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.709" Dia (18.00mm)
Height - Seated (Max)
0.984" (25.00mm)