首頁 > Panasonic代理商 > EEU-FC1A821
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-FC1A821
型號描述:
820 μF 10 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-FC1A821
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:400 倍增量:1
Capacitance
820 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
787.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.05 A @ 100 kHz
Impedance
68 mOhms
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)