EEU-FC0J331SB
- 型號描述:
330 μF 6.3 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V RADIAL
- 型號:
- EEU-FC0J331SB
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Capacitance
- 330 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 6.3 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 188.5 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 290 mA @ 100 kHz
- Impedance
- 350 mOhms
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.579" (14.70mm)