EEU-ED2G100B
型號描述:
10 μF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-ED2G100B
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
400 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
8000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
120 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
300 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.866" (22.00mm)