首頁 > Panasonic代理商 > EEU-EB1J471
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-EB1J471
型號描述:
470 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-EB1J471
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:200 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.063" (27.00mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
63 V
Ripple Current @ Low Frequency
454 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
590.2 mA @ 100 kHz