首頁 > Panasonic代理商 > EEU-EB1H101SB
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-EB1H101SB
型號描述:
100 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-EB1H101SB
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:199 倍增量:1
Capacitance
100 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
99 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
128.7 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)