首頁 > Panasonic代理商 > EEU-EB1E221SJ
影像僅供參考,以產品規格為準
EEU-EB1E221SJ
型號描述:
220 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEU-EB1E221SJ
品牌:
Panasonic
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Capacitance
220 µF
Voltage - Rated
25 V
Ripple Current @ Low Frequency
125 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
162.5 mA @ 100 kHz