EEF-TZ0D561RC
- 型號描述:
560 μF 2 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 4.5mOhm 5500 Hrs @ 135°C
- 型號:
- EEF-TZ0D561RC
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Capacitance
- 560 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 2 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 4.5mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 5500 Hrs @ 135°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 135°C
- Ripple Current @ High Frequency
- 8.5 A @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.091" (2.30mm)