首頁 > Panasonic代理商 > EEF-SX0J151ER
影像僅供參考,以產品規格為準
EEF-SX0J151ER
型號描述:
150 μF 6.3 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 9mOhm 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEF-SX0J151ER
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
3500
起訂量:3500 倍增量:1
Capacitance
150 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
9mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ High Frequency
6.3 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Surface Mount Land Size