EEF-SX0D471XE
- 型號描述:
470 μF 2 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 6mOhm 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD
- 型號:
- EEF-SX0D471XE
- 品牌:
- Panasonic Industry
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 6mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)
- Capacitance
- 470 µF
- Voltage - Rated
- 2 V
- Ripple Current @ High Frequency
- 7.5 A @ 100 kHz