EEF-JX0D471RB
- 型號描述:
470 μF 2 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 3mOhm 3000 Hrs @ 125°C
- 型號:
- EEF-JX0D471RB
- 品牌:
- Panasonic
- 交期:
- 6-9工作天
數量:
- Type
- Polymer
- Capacitance
- 470 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 2 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 3mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 3000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Ripple Current @ High Frequency
- 10.2 A @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)
- Surface Mount Land Size