EEF-HX0D471R9
型號描述:
470 μF 2 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 9mOhm 1000 Hrs @ 125°C
型號:
EEF-HX0D471R9
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
3500
起訂量:3500 倍增量:1
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
2 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
9mOhm
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency
6.3 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Surface Mount Land Size