EEF-GX0E471R
型號描述:
470 μF 2.5 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 3mOhm 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEF-GX0E471R
品牌:
Panasonic Electronic Components
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
3500
起訂量:3500 倍增量:1
Type
Polymer
Capacitance
470 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
3mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ High Frequency
10.2 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Surface Mount Land Size