首頁 > Panasonic代理商 > EEF-CX0J151XR
影像僅供參考,以產品規格為準
EEF-CX0J151XR
型號描述:
150 μF 6.3 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 12mOhm 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEF-CX0J151XR
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:250 倍增量:1
Type
Polymer
Capacitance
150 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
12mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ High Frequency
5.6 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Surface Mount Land Size