首頁 > Panasonic代理商 > EEF-CX0J101R
影像僅供參考,以產品規格為準
EEF-CX0J101R
型號描述:
100 μF 6.3 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 15mOhm 2000 Hrs @ 105°C
型號:
EEF-CX0J101R
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
3500
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Polymer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
6.3 V
Ripple Current @ High Frequency
5.1 A @ 100 kHz