首頁 > Panasonic代理商 > EEE-TQV101XAP
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-TQV101XAP
型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 300mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C
鋁質電解電容器 - SMD 35V 100uF 6.3x7.7mm
型號:
EEE-TQV101XAP
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
900
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
100 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Ripple Current @ Low Frequency
128.05 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
197 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)