EEE-TP1K391V
- 型號描述:
390 μF 80 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 100mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM 390UF 20% 80V SMD
- 型號:
- EEE-TP1K391V
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 100mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 3000 Hrs @ 125°C
- Surface Mount Land Size
- 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.669" (17.00mm)
- Capacitance
- 390 µF
- Voltage - Rated
- 80 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.425 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.9 A @ 100 kHz