EEE-TP1J102V
- 型號描述:
1000 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 68mOhm @ 100kHz 4000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM 1000UF 20% 63V SMD
- 型號:
- EEE-TP1J102V
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.709" Dia (18.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Automotive, High Temperature Reflow
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 68mOhm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 4000 Hrs @ 125°C
- Surface Mount Land Size
- 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.866" (22.00mm)
- Capacitance
- 1000 µF
- Voltage - Rated
- 63 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.95 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.6 A @ 100 kHz