首頁 > Panasonic代理商 > EEE-TG1V101UP
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-TG1V101UP
型號描述:
100 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 500mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C
鋁質電解電容器 - SMD 100UF 35V ELECT TG SMD
型號:
EEE-TG1V101UP
品牌:
Panasonic
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
35 V
Ripple Current @ Low Frequency
128.1 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
197 mA @ 100 kHz