首頁 > Panasonic代理商 > EEE-TG1J101UP
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-TG1J101UP
型號描述:
100 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 800mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C
型號:
EEE-TG1J101UP
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max)
0.402" (10.20mm)
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
63 V
Ripple Current @ Low Frequency
97.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
150 mA @ 100 kHz