首頁 > Panasonic代理商 > EEE-TG1E470P
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-TG1E470P
型號描述:
47 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1Ohm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C
型號:
EEE-TG1E470P
品牌:
Panasonic
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
65 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
100 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)