EEE-TG1E470P
- 型號描述:
47 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 1Ohm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
- 型號:
- EEE-TG1E470P
- 品牌:
- Panasonic Electronic Components
數量:
- Capacitance
- 47 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 1Ohm @ 100kHz
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 65 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 100 mA @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.315" Dia (8.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.244" (6.20mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)