首頁 > Panasonic代理商 > EEE-HD1H4R7R
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-HD1H4R7R
型號描述:
4.7 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-HD1H4R7R
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)
Capacitance
4.7 µF
Voltage - Rated
50 V
Impedance
7.2 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency
21 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
35.7 mA @ 10 kHz