首頁 > Panasonic代理商 > EEE-HD1E100AR
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-HD1E100AR
型號描述:
10 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-HD1E100AR
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Ripple Current @ Low Frequency
28 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
47.6 mA @ 10 kHz
Impedance
7.2 Ohms
Lead Spacing
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.228" (5.80mm)
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)