EEE-HD1E100AR
- 型號描述:
10 μF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD
- 型號:
- EEE-HD1E100AR
- 品牌:
- Panasonic Industry
數量:
- Capacitance
- 10 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 25 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- Lifetime @ Temp.
- 5000 Hrs @ 105°C
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Polarization
- Polar
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive, High Temperature Reflow
- Ripple Current @ Low Frequency
- 28 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 47.6 mA @ 10 kHz
- Impedance
- 7.2 Ohms
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.228" (5.80mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)