首頁 > Panasonic代理商 > EEE-HD1C100AR
影像僅供參考,以產品規格為準
EEE-HD1C100AR
型號描述:
10 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EEE-HD1C100AR
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can - SMD
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
Automotive, High Temperature Reflow
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.228" (5.80mm)
Capacitance
10 µF
Voltage - Rated
16 V
Impedance
12 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency
28 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
47.6 mA @ 10 kHz